Šikovné rady pri cestovaní do Anglicka

Posted on Posted in PR článok, Uncategorized

Chystáte sa do Veľkej Británie? Máme pre vás niekoľko tipov, čo si nezabudnúť zbaliť a čím sa nenechať zaskočiť. V tomto kráľovstve totiž vládnu trošku iné pravidlá a to nielen čo sa týka bontónu. Dobré rady pri cestovaní sa vždy zídu, tak čítajte ďalej.

cestovanie do Anglicka, Anglicky autobus, pamiatky v anglicku, westminster most, rieka temza

Pas nepotrebujete, nezabudnite doklady a cestovné poistenie

Do Veľkej Británie môžete pokojne cestovať len s občianskym preukazom, nemusíte mať cestovný pas. Ak rodič cestuje na občiansky preukaz, odporúča sa, aby dieťa malo vlastný pas, aj keď je zapísané v občianskom preukaze rodiča. Okrem dokladov určite nezabudnite na cestovné poistenie, a to nech cestujete kamkoľvek.

 

Na cestách vľavo a opatrne

Hoci je to každému jasné, pripomienka, že sa jazdí po ľavej starne, sa vždy zíde. A to dokonca aj chodcom. Neraz sa stalo, že cudzinec, ktorý je zvyknutí na riadenie na pravej strane, sa síce pozrel, či nič nejde, ale len na nesprávnu stranu. Pri prechádzaní cez cestu sa riaďte pokynmi, ktoré sú napísané na zemi pred vami (look right, look left).

Chystáte sa tam aj sadnúť za volant? Ak cestujete v režime návšteva, vodičský preukaz máte platný po celý čas vášho pobytu. Ak by ste boli vo Veľkej Británii dlhodobo (residents), doba platnosti vášho vodičského preukazu by bola obmedzená.

 

Aby vás nič neprekvapilo

Po príchode do Anglicka si nezabudnite zrovnať čas, aby ste všetko stihli tak, ako máte naplánované a vyhli sa trapasom. V Londýne je totiž o hodinu menej než u nás. Nejedného turistu tiež prekvapia odlišné zástrčky. Práve kvôli nim si nezabudnite zaobstarať adaptér. Ten zoženiete takmer všade, dokonca aj na letisku.

Pri výmene hotovosti myslíte aj na to, že obchodníci môžu odmietnuť prijať päťdesiatlibrovú bankovku. Je lepšie rozmeniť si ich na tie dvadsaťlibrové.

 

Sharing is caring!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *